Jaroslav MachStátní úředník

Jednou jsem dostal otázku. Proč se věnuji  politice? A mě se vybavil výrok čínského filozofa Konfucia „Je lepší zapálit alespoň malou svíčku, než proklínat tmu“. Jsem dlouholetým členem sociální demokracie a v práci pro město České Budějovice se angažuji od roku 2002, jednak v komisích či výborech a poslední dvě volební období jsem byl i členem rady města. V tomto volebním období jsem byl členem územního výboru, který oslovil prostřednictvím územních skupin aktivní obyvatele města, kteří se chtěli podílet na tom, aby se v Budějovicích společně žilo lépe.

Pracuji ve vedoucí funkci, jako státní úředník. Jsem ženatý a mám dvě dospělé děti. Volný čas rád trávím v přírodě a u sportovních aktivit. Významnou část svého času věnuji i další srdeční záležitosti a tou jsou hasiči. Jsem členem Sboru dobrovolných hasičů v Č. Budějovicích a ve své věku už po soutěžích běhám jen jako rozhodčí v  kategoriích nejen mládežnických ale i dospělých.

Na závěr bych směrem k Vám spoluobčanům parafrázovat jeden výrok J.F. Kennedyho. „Neptejte se, co město může udělat pro Vás, ale ptejte se, co můžete udělat pro město v kterém žijete, aby se posunulo dál.“ Budějce jsou naše město a nikdo jiný to za nás neudělá!!!